Taip atrodo žarnynas iš vidaus, tai klausimas, kaip jį išvalyti?

Baltojo anglis specialistams

Prekiaujančios vaistinės:
Vilnius:
Globos vaistinė, Savanorių pr.11,
Vaistinė „Širdažolė“ Pelesos g.7, filialas Naugarduko g.15/Algirdo g.28,
Operos vaistinė, A.Vienuolio g.6-21,
Jeruzalės vaistinė Jeruzalės g.10,
Taikos vaistinė, Taikos g.50-24,  filialas  sudervės g. 17, Avižieniai
J.Olšauskienės vaistinė, Žirmūnų g. 70
Kaunas:  
Ažuolyno vaistinė, K.Petrausko g.40, K.Petrausko g.19,
Homeopatijos vaistinė, „Parapharm“, Savanorių pr.58,
Šiauliai:
Vaistinė" Valerijonas", Vilniaus g.173
Klaipėda:
Pavasario vaistinė, Taikos 50-5

Kėdainiai:
Kaštonų vaistinė, j. Basanavičiaus g.10
Utenoje:
Basanavičiaus 93B, PC Vyturiai, „Rusiška vaistinė“, 

Sudėtis

Veiklioji medžiaga - ypatingai gerai išsiskaidantis silicio dioksidas SiO2 (sinonimai: Aerosilis, Pirogeninis silicis, pirogeninis silicio dioksidas). Papildoma veiklioji medžiaga - mikrokristalinė celiuliozė, kuri taip pat turi sorbcinių ir žarnyno motoriką stimuliuojančių savybių. Silicio dioksido su ypatingai didele dispersija, išgavimo būdai (400 m2/g) ištobulinti tik per paskutinius 10 - 15 metų.

Silicio dioksido išgavimas

87 % litosferos masės sudaro silicis ir silikatai. Atominė silicio dalis litosferoje - 20 %, kai anglies - tik 0,15 %.

SiCl4 + 2H2 + O2 = SiO2 + 4HCl

Silicio tetrachlorido mineralas paveikiamas ugnies hidrolizės 1000 -1400 oC temperatūroje (todėl - pirogeninis). Susidaro dulkių pavidalo ypatingai lengvi milteliai, kurių 98% tūrio sudaro oras, o silicio dioksido dalelių dydis- nuo 7 iki 40 nm ir veiklusis paviršius - nuo 50 iki 400 m2/g.

Kas sudaro bendrą sorbento adsorbcinių dalelių plotą?

Iš aktyvaus paviršiaus ploto (t. y. darbinio, prie kurio „prisilipina" toksinai ir bakterijos) ir porų ploto (mikroįtrūkimų sorbento dalelytėse), jeigu jos yra. Silicio dioksidas yra be porų! Visas jo plotas yra aktyvus!

Kas yra porėti sorbentai ir kokios jų savybės?

Sorbento dalelytės turi poras, dėl kurių papildomo ploto bendras paviršiaus plotas padidėja iki 2000 m2 gramui. Bet! Poros tokios smulkios, kad didelės molekulės (baltyminiai ir lipoproteininiai toksinai ir tuo labiau - mikrobai) negali į jas patekti dėl savo dydžio. Sorbuojasi ir vitaminai, aminorūgštys bei mineralai. Kenkia žarnyno gleivinei. Geriausias pavyzdys: anglies sorbentai.

Kas yra porėti sorbentai ir kokios jų savybės?

Makroporos - didžiausia porų rūšis, kurių paviršius neviršija 0,2-0,5 m2/g.
Mezoporos - poros, kurioms būdingas pluoštinis paviršiaus pasidengimas adsorbuotomis molekulėmis, kuris pasibaigia jų užsipildymu kapiliarinės kondensacijos principu.
Mezoporų paviršius siekia 100-200 m2/g.
Mikroporos - mažiausia porų rūšis, sulyginama su adsorbuojamų molekulių dydžiu.
Mikroporų paviršius siekia 800-1000 m2/g.

Bakterijos yra per didelės, kad prasiskverbtų į sorbentų poras, todėl jų adsorbcija įvyksta tik ant sorbento paviršiaus. Pavyzdžiui: auksinio stafilokoko dydis varijuoja tarp 500-1500 nm, šigelės dydis sudaro 2000-3000 ant 500-700 nm.

Pagal dydį toksinai skirstomi šiuo principu:

10-150 nm - išskirtinai dismetabolinės prigimties,

150-250 nm - infekcinės kilmės ir turintys ksenobiotikų,

daugiau nei 250 nm - susidarantys dėl ląstelių irimo produktų rezorbcijos.

Santykinis sorbentų plotas, kuris atitenka mikroporoms, yra neaktyvus, o mezoporoms ir makroporoms - mažai aktyvus. Sorbentų su sorbciniu paviršiumi pritaikymas, kurį suteikia mikroporos, įgalina sutrikdyti visą pusiausvyrą nenuspėjama linkme. Todėl aktyvinta anglis prarado savo reikšmę plačioje medicinos praktikoje ir ypač - pediatrijoje.

Yra du sorbcijos mechanizmai:

Mechaninis: vykstantis dėl porų, kurios renkasi tik pagal dydžius.

Cheminis: selektyvinė sorbcija vyksta dėl molekulinės sąveikos.

Sorbento porėtumo tipas nustato jo veiksmingumo išrankumą, aktyvaus paviršiaus plotą ir konkretų efektyvumą. „Baltoji anglis” yra naujausios kartos enterosorbentas, kurio efektyvumas didžiausias dėl:

  • smulkių dalelių.
  • ypatingos traukos mikroorganizmams, lipidams ir baltymams.
  • neporėtos struktūros - visas paviršius yra aktyvus.

•selektyvios adsorbcijos veiksmingumo.

Silicio dioksido adsorbcijos išrankumas

Neadsorbuoja kai kurių aminorūgščių, beveik visų vitaminų, mineralų, mikroelementų, monosacharidų, disacharidų ir daugumos polisacharidų.

Adsorbuoja mikroorganizmus, baltymus, mikrobų toksinus (600-800 mg/g), alkaloidus, indolą, skatolą, fenolį, amoniaką, kreatiną, cholesterolį, steroidinius hormonus, sunkiuosius metalus su baltymais, insekticidus, herbicidus, defoliantus ir kitus namų ūkio nuodus, analgetikus, antipiretikus, migdomuosius, antidepresantus.

Silicio dioksido adsorbcijos išrankumas, palyginti su anglies sorbentais

Anglis be porų sorbuoja beveik viską, įskaitant dujas ir maistingąsias medžiagas. Turi ypatingą trauką angliavandeniliui ir jų dariniams. Prastai adsorbuoja: amoniaką, sieros dioksidą, gyvsidabrį, formaldehidą, vandenilio cianidą. Nesorbuoja nitratų.

Aktyvuota anglis su poromis ypatingai gerai sorbuoja nedideles molekules (mineralus ir vitaminus), todėl gali pažeisti rūgštinį-bazinį ir osmosinį balansą organizme.

Silicio dioksidas ypatingai gerai traukia dideles molekules: baltyminės ir lipoproteininės kilmės toksinus ir mikrobus.Taip pat sorbuoja sunkiuosius metalus ir įvairius nuodus. Nesorbuoja vitaminų, mineralų ir aminorūgščių.

Anglies sorbentai adsorbuoja nedidelius kiekius mikrobų, todėl anglies dozė turi būti labai didelė. Bakterija, adsorbuota ant anglies dalelės, lieka gyva ir toliau gamina toksinus. Surišimas gali turėti atvirkštinį efektą ir sukelti rezorbciją - mikroorganizmų išlaisvinimą, o dėl jų padidėjusios koncentracijos gali būti pažeistos atskiros dalys virškinimo trakte.

Silicio dioksidas negrįžtamai adsorbuoja didžiausią mikrobų kiekį, palyginti su visais kitais sorbentais

Koncentruojantis į ląstelių membranos paviršių silicio dioksidas sutrikdo jos funkcijas dėl osmosinio spaudimo kitimo, baltymai nepernešami per membraną, nuslopinamas skaidymas, - taip paveikiamos mezosomos. Neutralizuoja mikrobų dauginimosi savybes dėl bakterinių baltymų denatūravimo. Kuo didesnis paviršiaus plotas, tuo mažesnis dalelių skersmuo ir jų dydžių svyravimas. Silicio dioksidas „Baltojoje anglyje” yra rūšis, turinti mažiausias daleles (400 m2/g), - tai padidina sorbuojamų mikrobų dalį bent 25 %.

Silicio dioksido adsorbcijos išrankumas, palyginti su enterosgeliu

Enterosgelis turi ypatingą trauką vidutinės masės molekulėms, o didžioji dalis toksinų - tai didelės baltyminės ir lipoproteininės molekulės. Mikrobai yra labai dideli, palyginti su bet kokiomis molekulėmis! Silicio dioksidas turi ypatingą trauką didelėms molekulėms: baltyminės ir lipoproteininės kilmės toksinam ir mikrobams. Taip pat sorbuoja sunkiuosius metalus ir skirtingus nuodus. Nesorbuoja vitaminų, mineralų ir aminorūgščių.

Terapinės galimybės (dozavimo galimybės). Silicio Dioksidas

Silicio dioksidas vartojamas nuo 100 iki 330 mg/kg svorio per parą, arba nuo 7 iki 24 gramų suaugusiam žmogui.„Baltosios anglies” dozavimas instrukcijoje yra šiek tiek mažesnis dėl labai didelio aktyvaus paviršiaus ploto ir sąveikaujančių derinių su kitais sorbentais - mikrokristaline celiulioze. Skirtingai nei anglies sorbentai, kurie sulėtina išmatų judėjimą per žarnyną ir sukelia skysčių sutraukimą, o dėl to sumažėja išmatų drėgnumas, silicio dioksidas 100, 330 ir 1000 mg/kg dozėse stimuliuoja motoriką, prisideda prie žarnyno turinio pašalinimo ir išmatų masės drėgmės. Per tyrimus su žiurkėmis parodyta, kad ADSD dozėse nuo 100 iki 330 mg/kg nepaveikia nespecifinio ir imunologinio organizmo atsparumo

Beveik 410 sergančiųjų egzema ir psoriaze silicio dioksidas buvo vartojamas nuo 3 iki 6 g per parą dozėmis. Po 3 ir 7 savaičių gydymo gerokai padidėjo ląstelinio ir humoralinio imuniteto rodikliai. 100 mg/kg silicio dioksido įvedimas jūrų kiaulytėms 15 ir 30 parų nesekė degranuliuotų puliųjų ląstelių kiekio ir degranuliacijos rodiklio pakitimų. ADSD įvedimas 1000 mg/kg dozėmis stimuliavo šias reakcijas. Tyrimai su gyvūnais ir 300 sveikų savanorių parodė, kad silicio dioksidas priskiriamas prie medžiagų su šiek tiek dirginančiu efektu.

„Baltosios anglies” privalumai specialistams

Galimybė vartoti normuotas terapines dozes dėl didelio aktyvaus paviršiaus ploto.

„Baltosios anglies” gamybai naudojamas aukščiausią dispersiją turintis silicio dioksidas, kurio dalelių dydis yra 7-10 nm, paviršiaus plotas - 400 m2/g (didžiausias sorbcinis plotas). „Baltoji anglis” priskiriama naujausiai ketvirtajai enterosorbentų kartai, su aktyvaus paviršiaus plotu iki 400 m2/g. Sorbuoja iki 1010 mikrobų vienam gramui medžiagos.

Didelė sorbcinė talpa mikroorganizmams ir toksinams

Sorbuoja iki 1010 mikrobų vienas gramas medžiagos. Sorbuoja 600-800 mg mikrobinių toksinų vienam medžiagos gramui. Traukia dideles toksines molekules (su molekuline mase nuo 100 tūkst. vien.) dešimtis kartų daugiau, nei anglies sorbentai ir enterosgelis.

Apsaugo virškinimo trakto gleivinę ir nesukelia užkietėjimų

Kitaip nei anglies sorbentai, kurie sulėtina išmatų masės judėjimą per žarnyną, stipriai sutraukia skysčius ir gerokai sumažina išmatų masės drėgnumą, silicio dioksidas stimuliuoja motoriką, prisideda prie žarnyno turinio pralaidumo ir jo drėgmės.

Netoksiškumas ir hipoalergiškumas

Tyrimai su žiurkėmis, triušiais ir kiaulėmis parodė, kad ilgalaikis (6 mėnesių) kasdienis silicio dioksido vartojimas, kai dozės yra nuo 100 iki 330 mg/kg, neturi poveikio gyvūnams ir nesukelia jokių organinių ar funkcinių sutrikimų visuose kontroliuojamuose organuose ir sistemose.

Selektyviniai veiksmai: mineralinių mikroelementų praradimo sumažinimas Silicio dioksidas - neporėtas sorbentas! Nesorbuoja vitaminų, mineralų, aminorūgščių, monosacharidų ir disacharidų. Turi didelę trauką didelėms baltyminių ir lipoproteininių toksinų molekulėms bei mikrobams.

Jei pažiūrėtume kaip atrodo iš vidaus mūsų žarnynas: https://www.youtube.com/watch?v=0mFI5RVc-CM

Vartojomo instrukcija

Vartojomo instrukcija

Add headline

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I'm a great place for you to tell your story and let your visitors know a little more about you.